גרפולוגיה משפטית

עו"ד וחוקרים פרטיים הזקוקים לשירותי גרפולוגית משפטית באופן שוטף?

נדרשת לך חוו"ד פרטית של גרפולוגית משפטית לצורך הוכחת הטענה שלך בסכסוך כלשהו?

שתי החתימות נראו זהות אבל בבחינה מדוקדקת נחשפו ההבדלים שהוכיחו כי נחתמו ע"י 2 אנשים שונים.

זה בדיוק תפקידו של הגרפולוג המשפטי- לקבוע לגבי חתימה או כתב יד אשר יש מחלוקת משפטית לגבי האותנטיות שלהם, האם הם מקוריים או מזוייפים. הקביעה נעשית באמצעות חקירת הסימנים הגרפולוגיים בכתב וניתוחם, השוואה לכתב היד ולחתימה במסמכים שהאותנטיות שלהם וודאית ומובהקת, וכן עפ"י גיל החתימה/הכתב ומאפיינים נוספים במסמך המחלוקת ובמסמכי ההשוואה.
הגרפולוגיה המשפטית, בדומה לזו האבחונית, מתבססת על ההבנה של הקשר בין הפעילות המוחית לבין תנועת היד בזמן הכתיבה. תהליך האבחון מתייחס לפרמטרים הבאים- הלחץ המופעל, קצב הכתיבה, זווית האחיזה, עיצוב האותיות, אופי הקו ועוד. לכל אדם ישנו שילוב סימנים גרפולוגיים ייחודי, בדומה לטביעת אצבעות שלא ניתן לחקותה, שהרי לצורך כך נדרש מהמזייף לבטל לרגע את אישיותו שלו ובו בזמן לאמץ אישיות אחרת ברובד עמוק.

הגרפולוגיה המשפטית מתמקדת בפן הטכני של מאפייני כתב היד (בניגוד לגרפולוגיה האבחונית שעוסקת בפרשנות הרגשית-אישיותית שלהם), ובאמצעותם ניתן לקבוע את רמת האותנטיות של מסמך המחלוקת.

בהתאם למסקנות המתקבלות, אני כותבת חוו"ד מסודרת המקובלת על בית המשפט, ובמידת הצורך אף מגיעה למתן עדות מומחה.

בגרפולוגיה המשפטית נעזרים עו"ד, חוקרים פרטיים וכן המשטרה ובתי המשפט.

שמי איריס, בת 50, אמא לשני מתבגרים.

גדלתי על ברכי ההגיוני והמוחשי אך מאז ומתמיד התעניינתי באישיות ובנפש האדם על הגלוי והנסתר שבה, וכן בנסתר מהחושים, במה שקורה מאחורי הקלעים של המופע הזה שנקרא החיים.

את דרכי המקצועית התחלתי בתואר בכלכלה וניהול ולאחר מס' שנים בתחום עשיתי הסבה למחשבים ועבדתי בהייטק. ואז נולד בני הבכור וקרה לי מה שקורה לנשים רבות, אולי במינון קצת יותר קיצוני- העולם וסדר העדיפויות בו השתנה. כשבני היה תינוק גיליתי את הנתיב שנקרא חינוך ביתי, עזבתי את העבודה וכך התחנכו הוא ואחותו שהצטרפה אלינו 7 שנים לאחר מכן.

קרא/י עוד

אנא מלא/י את פרטיך ואחזור אליך

השאירו לי פרטים ואחזור אליכם בהקדם.

איריס רהב - גרפולוגיה משפטית

השאירו לי פרטים ואחזור אליכם בהקדם.

איריס רהב - גרפולוגיה משפטית