גרפולוגיה – אבחון, ייעוץ והכוונה

הגרפולוגיה היא תורת כתב היד
ולמעשה מהווה אמצעי לניתוח אישיותי על-פיו

את כל זה ידעת רק מכתב היד שלי?
שאלה שחוזרת על עצמה בשיחות סיכום ייעוץ

אכן כן. על-פי כתב היד שלך ניתן לאפיין את אישיותך על כל מרכיביה ורבדיה- אופן תפקודך, סגנון חשיבתך, ההתנהלות החברתית שלך, כישוריך ויכולותיך, מה הדרייב שלך ומה בולם אותך ועוד מאפיינים רבים של אישיותך. מתוך כל אלה ניתן להסיק על העיסוקים המתאימים לך, על התנהלותך בזוגיות ובהורות ולמעשה על כל תחום שמעניין אותך לקבל לגביו תובנות על עצמך.

האבחון האישיותי

אישיותו של האדם היא אחד הדברים המורכבים ביותר. בכולנו יש מכל התכונות כאשר המינונים מכל אחת והיחסים ביניהן הם המבדילים בינינו והגורמים לייחודיות שלנו. בניתוח אופיו של האדם נרצה לזהות מה הן התכונות הדומיננטיות שלו וכיצד הן משתלבות זו בזו וכך להבין את אישיותו על כל מורכבותה.

לכל אדם כתב-יד אישי משלו ואין דבר כזה "כתיבה נכונה". הגרפולוגיה מתבססת על ידע נלמד ועל כללים ברורים הנותנים הסבר לכל תופעה גראפית. האבחון מורכב מזיהוי הביטוי האישי בתוך הסימנים הקבועים והמוסכמים ולאחר מכן שילוב המשמעויות של כל הפרטים לכדי תמונה שלמה המהווה את אישיות הכותב. עם השינויים החלים בנו במהלך השנים, משתנה גם כתב היד.

למה ייעוץ גרפולוגי?

כי הגרפולוגיה מעמיקה ומדוייקת; כי תהליך הייעוץ קצר ומהיר ואף נעשה מרחוק וכך מאפשר לך להתקדם לעבר השינוי בהקדם; כי האבחון האישיותי מהווה בסיס ידע והבנה מעולה על עצמך ויכול להוות זרז לתהליך בכל תחום בחייך מעצם כך שהוא ממקד אותך על מהות האישיות שלך.

הכוונה תעסוקתית

הכוונה זוגית ומשפחתית

ההכוונה מתאימה לכל מי שרוצה זוגיות אך מתקשה למצוא או לשמר אותה, לזוגות לקראת מיסוד/העמקת הקשר ולזוגות בתהליך של טיפול זוגי/משפחתי.

האבחון נותן מידע על אופן התפקוד וההתנהלות, מאפייני החשיבה והמיומנויות החברתיות שלך, על מה ש"מפעיל" אותך, והכל בהתמקדות על תחום המשפחה.

בתום התהליך יהיה בידך מסמך הכולל-

  • הסבר לגבי היחס הבסיסי והאמונות הפנימיות שלך לגבי מושג המשפחה
  • מהן הציפיות שלך בתוך זוגיות, מה יש לך לתרום לדינמיקה הזוגית/משפחתית ומאידך מהם הצרכים שלך בתוכה
  • דרכי ההתמודדות שלך במצבי משבר

בהכוונה זוגית נלקחים כתבי היד של 2 בני/ות הזוג והייעוץ מכוון גם לתחומים שיקרבו ויחברו ולעומתם לאלו שעלולים ליצור מחלוקות ו"התנגשויות".

הכוונה לצורך תהליך/טיפול כללי

הייעוץ הגרפולוגי מתאים מאוד במידה ומצאת את עצמך בצומת דרכים, בתקופה של התלבטות לגבי המשך הדרך בכל תחום בחייך וגם אם יש פשוט תחושה של חוסר שקט פנימי ולא ברור לך על רקע מה.
כאמור, כתב היד מאפיין את אישיותך על כל רבדיה כולל מרכיבים תת-מודעים.

בתום התהליך יהיה בידך מסמך הכולל-

  • תמצות של מרכיבי האישיות שלך
  • מה שהנפש שלך מבקשת כעת
  • מה חסר בחייך וגורם לך אי-שקט
  • מה יעזור לך להתקדם לקראת שינוי

מעוניין/ת לקבל ייעוץ גרפולוגי?
אנא מלא/י את הטופס ואצור אתך קשר בהקדם

הייעוץ ניתן מרחוק

עדויות

שמי איריס, בת 50, אמא לשני מתבגרים.

גדלתי על ברכי ההגיוני והמוחשי אך מאז ומתמיד התעניינתי באישיות ובנפש האדם על הגלוי והנסתר שבה, וכן בנסתר מהחושים, במה שקורה מאחורי הקלעים של המופע הזה שנקרא החיים.

את דרכי המקצועית התחלתי בתואר בכלכלה וניהול ולאחר מס' שנים בתחום עשיתי הסבה למחשבים ועבדתי בהייטק. ואז נולד בני הבכור וקרה לי מה שקורה לנשים רבות, אולי במינון קצת יותר קיצוני- העולם וסדר העדיפויות בו השתנה. כשבני היה תינוק גיליתי את הנתיב שנקרא חינוך ביתי, עזבתי את העבודה וכך התחנכו הוא ואחותו שהצטרפה אלינו 7 שנים לאחר מכן.

קרא/י עוד

אנא מלא/י את פרטיך ואחזור אליך