כתיבת קורות חיים

קורות החיים שלך הם למעשה המפגש הראשון של המעסיק אתך
ולכן כדאי שייצגו אותך באופן מיטבי ויתרמו להשגת מטרתך-
מציאת עבודה.

אני תמיד אומרת שקורות החיים שלך הם כמו בגד- צריכים לייצג אותך באותנטיות, לשים את הפוקוס על מה שכדאי להדגיש, ולהסתיר בתבונה את מה שפחות רלוונטי או מחמיא.
יש חשיבות גם לתוכן וגם לאופן העריכה שלהם- עליהם להיות נעימים לעין ונוחים לקריאה, ולספר על נסיונך וכישוריך באופן יעיל וממוקד. רמת הפירוט צריכה להיות כזו שניתן יהיה להבין מה היו תפקידיך ואילו תחומי אחריות הם כללו, מהן היכולות והחוזקות העיקריות שלך, מהן המיומנויות העיקריות שרכשת עד כה. ומצד שני, חשוב לא להעמיס בעודף פרטים.

קורות חיים הכתובים נכון ישפרו וימקסמו את סיכוייך להתקדם לשלב הראיונות, ויותר מזה- ישפרו את סיכוייך להשיג שכר גבוה יותר.

אני בעלת נסיון של מס' שנים בהשמת עובדים וייעוץ לגיוס לחברות, מיינתי עשרות אלפי קורות חיים וראיינתי אלפי מועמדים לעבודה. נוכחתי לדעת עד כמה הנראות של קורות החיים קריטית על-מנת שייבחרו מבין הרבים שהמעסיק מקבל.

שמי איריס, בת 50, אמא לשני מתבגרים.

גדלתי על ברכי ההגיוני והמוחשי אך מאז ומתמיד התעניינתי באישיות ובנפש האדם על הגלוי והנסתר שבה, וכן בנסתר מהחושים, במה שקורה מאחורי הקלעים של המופע הזה שנקרא החיים.

את דרכי המקצועית התחלתי בתואר בכלכלה וניהול ולאחר מס' שנים בתחום עשיתי הסבה למחשבים ועבדתי בהייטק. ואז נולד בני הבכור וקרה לי מה שקורה לנשים רבות, אולי במינון קצת יותר קיצוני- העולם וסדר העדיפויות בו השתנה. כשבני היה תינוק גיליתי את הנתיב שנקרא חינוך ביתי, עזבתי את העבודה וכך התחנכו הוא ואחותו שהצטרפה אלינו 7 שנים לאחר מכן.

קרא/י עוד

אנא מלא/י את פרטיך ואחזור אליך