גרפולוגיה – אבחון וייעוץ

הגרפולוגיה היא תורת כתב היד
ולמעשה מהווה אמצעי לניתוח אישיותי על-פיו

את כל זה ידעת רק מכתב היד שלי?
שאלה שחוזרת על עצמה בשיחות סיכום ייעוץ

אכן כן. על-פי כתב היד שלך ניתן לאפיין את אישיותך על כל מרכיביה ורבדיה- אופן תפקודך, סגנון חשיבתך, ההתנהלות החברתית שלך, כישוריך ויכולותיך, מה הדרייב שלך ומה בולם אותך ועוד מאפיינים רבים של אישיותך. מתוך כל אלה ניתן להסיק על העיסוקים המתאימים לך, על התנהלותך במשפחה ולמעשה על כל תחום שמעניין אותך לקבל לגביו תובנות על עצמך.

האמת, זה הגיוני, שכן היד מופעלת על-ידי המוח אשר מצדו מרכז בתוכו את כל כולך, המודע והתת-מודע, ובהתאם לכך משפיע על כל מה שהוא מופקד עליו- תנועה, יציבה, אופן דיבור ועוד, ולצורך ענייננו כאן- על תנועת היד שלך בזמן כתיבה כולל הלחץ המופעל, קצב הכתיבה, זווית האחיזה, עיצוב האותיות, אופן ההתארגנות על הדף ועוד.

אז מהי הגרפולוגיה?

הגרפולוגיה היא תורת כתב היד ולמעשה מהווה אמצעי לניתוח אישיותי על-פיו.

אישיותו של האדם היא אחד הדברים המורכבים ביותר. בכולנו יש מכל התכונות כאשר המינונים מכל אחת והיחסים ביניהן הם המבדילים בינינו והגורמים לייחודיות שלנו. בניתוח אופיו של האדם נרצה לזהות מה הן התכונות הדומיננטיות שלו וכיצד הן משתלבות זו בזו וכך להבין את אישיותו על כל מורכבותה.

לכל אדם כתב-יד אישי משלו ואין דבר כזה "כתיבה נכונה". הגרפולוגיה מתבססת על ידע נלמד ועל כללים ברורים הנותנים הסבר לכל תופעה גראפית. האבחון מורכב מזיהוי הביטוי האישי בתוך הסימנים הקבועים והמוסכמים ולאחר מכן שילוב המשמעויות של כל הפרטים לכדי תמונה שלמה המהווה את אישיות הכותב. עם השינויים החלים בנו במהלך השנים, משתנה גם כתב היד.

הגרפולוגיה קבילה בבית משפט.

למה גרפולוגיה להכוונה תעסוקתית?

כי הגרפולוגיה מעמיקה ומדוייקת; כי תהליך הייעוץ קצר ומהיר ואף נעשה מרחוק וכך מאפשר לך להתקדם לעבר השינוי בהקדם; כי האבחון האישיותי מהווה בסיס ידע והבנה מעולה, ומועיל גם במידה ונדרש תהליך אימוני/טיפולי.

ההכוונה התעסוקתית משלבת את האבחון האישיותי ונתונים נוספים-
האבחון נותן מידע על הכישורים, אופן התפקוד וההתנהלות, מאפייני החשיבה והמיומנויות החברתיות שלך, ובהתאם מומלצים תחומי העיסוק המתאימים לך.
ההמלצות הסופיות לוקחות בחשבון גם את היסטוריית הלימודים והתעסוקה שלך כמו גם האפשרויות שלך מבחינת משאבי זמן וכסף, וההמלצות שיינתנו יהיו לתחומי עיסוק שיכולים להיות מיטביים ומציאותיים עבורך כאחד.

בתום התהליך יהיה בידך מסמך הכולל-

 • רשימת תחומי עיסוק המתאימים לך 
 • המלצות תעסוקתיות כלליות כגון האם עדיף לך להיות שכיר/ה או עצמאי/ת, במשרד או בשטח וכד'
 • פירוט לגבי גורמים שעלולים לעכב אותך ביישום והמלצות להתמודדות אתם.

  הייעוץ ניתן מרחוק

  משובים לאבחון

  חזקתי חוזקות והארתי חסימות או קשיים אותם ארצה לבטל ולעבוד עליהן בהמשך
  כיף לקבל חיזוק חיובי
  זה נותן מיקוד נהדר להמשך

  לגבי שיחת הסיכום- שיחה סבלנית, קשובה ורגישה. הרגשתי בנוח לשתף גם בנושאים רגישים במיוחד וקיבלתי מענה, הכלה ואכפתיות, מקצועיות והכוונה מעשית.

  ציפיותיי נענו במלואן. תודה ענקית!

  בקריאה נוספת ונוספת ונוספת הבנתי המון דברים והקשרים

  שמי איריס, בת 50, אמא לשני מתבגרים.

  גדלתי על ברכי ההגיוני והמוחשי אך מאז ומתמיד התעניינתי באישיות ובנפש האדם על הגלוי והנסתר שבה, וכן בנסתר מהחושים, במה שקורה מאחורי הקלעים של המופע הזה שנקרא החיים.

  את דרכי המקצועית התחלתי בתואר בכלכלה וניהול ולאחר מס' שנים בתחום עשיתי הסבה למחשבים ועבדתי בהייטק. ואז נולד בני הבכור וקרה לי מה שקורה לנשים רבות, אולי במינון קצת יותר קיצוני- העולם וסדר העדיפויות בו השתנה. כשבני היה תינוק גיליתי את הנתיב שנקרא חינוך ביתי, עזבתי את העבודה וכך התחנכו הוא ואחותו שהצטרפה אלינו 7 שנים לאחר מכן.

  קרא/י עוד

  אנא מלא/י את פרטיך ואחזור אליך

  כל השירותים ניתנים מרחוק

  © איריס רהב 2018

   עיצוב ובניית האתר © רוזיננטה  2018